Součástí vývojových činností firmy je aktivní spolupráce s vývojovými skupinami na technických vysokých školách včetně spolupráce se zkušebními ústavy.
Fakulta elektrotechnická vznikla současně s Fakultou strojní v roce 1960 rozdělením Vysoké školy strojní a elektrotechnické v Plzni a přibyly nové obory zaměřené na elektroenergetiku, elektroniku a počítače.
V současné době je součástí Západočeské univerzity v Plzni, která vznikla 28. září 1991. Dle zaměření hlavní výzkumné a vývojové činnosti je Fakulta elektrotechnická je rozdělena do pěti kateder, které nabízejí své odborné práce a služby včetně technického vybavení pro partnery z průmyslu jak z České republiky tak ze zahraničí.
Fakulta textilní Technické univerzity v Liberci byla založena v roce 1960.
Fakulta textilní je aktivní ve vědecko-výzkumné činnosti. Objevy jako např. nová technologie výroby nanovlákenných plošných útvarů ji řadí k prestižním vysokoškolským ústavům. Fakulta ve značné míře spolupracuje s průmyslovými podniky a řeší řadu projektů financovaných z různých druhů grantů. Dlouhodobě vytváří podmínky pro úspěšnou spolupráci s mnoha světovými univerzitami a institucemi orientujícími se na textilní a materiálové inženýrství.
Světový leader ve výrobě vysokonapěťových testerů pro testování kabelových svazků, zejména pro letecký průmysl a dopravní techniku.
Encitech je jedním z předních výrobců elektronických součástek pro kabelové využití ve Švédsku a je také jednou z nejrychleji rostoucích firem v Evropě v této oblasti podnikání.
Tato švédská společnost má více než 40 let zkušeností v návrhování, výrobě a distribuci elektronických součástek po celém světě. Jejich hlavní činností je výroba konektorů.
Nejúspěšnější český himálajský profesionální horolezec. Specialista na expedice o malém počtu členů. Výstupy absolvuje výhradně bez použití kyslíkového přístroje a pomoci výškových nosičů. V roce 2014 Radek úspěšně dobývá poslední, čtrnáctou osmitisícovku – K2 a zapisuje se do síně slávy světového horolezectví. Stává se teprve 15. člověkem na světě, který získal tzv. Korunu Himálaje.
Folklorní soubor Vozembach – dětská lidová muzika z Dobřan. Soubor byl založen na ZUŠ J. S. Bacha v Dobřanech v roce 2006. Hraje převážně lidové písně ze západních a jižních Čech ve vlastních originálních úpravách.
Za poměrně krátkou dobu svého trvání soubor vystupoval na řadě významných koncertů u nás i v zahraničí (Německo, Slovinsko). Jméno souboru „Vozembach“ je odvozeno od vozembouchu, který má hlavu slavného skladatele. Soubor má 15 – 20 nadšenců ve věku 9 – 25 let a hraje ve složení zpěv, flétny, klarinety, dudy, housle a kontrabas.
Spolek svatého Prokopa byl založen v roce 2013 a je smluvní majitel kostela svatého Prokopa v Letinech. Cílem sdružení je péče o historické budovy a kulturní památky v obci Letiny (okres Plzeň-jih, Česká republika) se snahou o jejich zachování a zvýšení turistického ruchu v obci Letiny a okolí.